Start Chełmski akcent
Chełmski akcent

23 Rocznica Niepodległości Republiki Uzbekistanu

 

W dniu 9 września br. w Hotelu REGENT przy ul.Belwederskiej w Warszawie, odbyło się uroczyste przyjęcie z okazji 23 Rocznicy Niepodległości Republiki Uzbekistanu. Na zaproszenie Ambasadora Republiki Uzbekistanu w Polsce i Jego Małżonki, Państwa Ikrom Nazarov oraz Zamira Nazarova, w uroczystości wzięli udział chełmianie, Pani Irena Tagijewa – Prezes Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Uzbeckiej „Dustlik” w Chełmie oraz Józef Górny – Wiceprezydent Miasta Chełm.

 

 

 

Od prawej stoją: Pani Zamira Nazarova małżonka oraz Pan Ikrom Nazarov Ambasador Republiki Uzbekistanu w Polsce, Pani Prezes Irena Tagijewa i Wiceprezydent Józef Górny.

 

Daleki, ale jakże ciekawy przyrodniczo i kulturowo, dynamicznie rozwijający się Uzbekistan (wzrost PKB ponad 8% rocznie) łączy z naszym miastem osoba i rodzina chełmianki od 4 lat, Pani Ireny Tagijewej. Pani Irena, mieszkając w Uzbekistanie (Taszkient) przez blisko 20 lat przewodniczyła tamtejszej Polonii. Dzięki życzliwości władz Uzbekistanu, środowiska polonijne kultywują kulturę, tradycję i język ojczysty, a także opiekują się grobami zmarłych żołnierzy z Armii Gen. Władysława Andersa. Marzeniem Pani Ireny jest, aby Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Uzbeckiej „Dustlik” w Chełmie stało się pomostem łączącym Polskę i Uzbekistan, pozwalającym lepiej poznać się obu narodom oraz nawiązać obopólnie korzystną współpracę gospodarczą.

 

Opracowanie:   

Irena Tagijewa 

Józef Górny     

 

 

 

Użytkownicy Online

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Kalendarz

«  marzec 2018  »
powtśrczpisoni
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
PSL w Chełmie, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting
Znajdź nas na youtube
psl chełm na facebook
Znajdź nas na NK