Start Z wizytą u władz miasta
Z wizytą u władz miasta

Integracja Chełmskiego Biznesu

 

 

Przedstawicielstwo Lubelskiego Klubu Biznesu w Chełmie zaingurowało swoją działalność 29-08-2013 r, spotkaniem w którym uczestniczyła Pani Agata Fisz Prezydent Miasta Chełma. W ciągu 12 miesięcy w Chełmie dla członków LKB zorganizowano cztery spotkania w tym jedną konferencję.


W dniu 4 września 2014 roku, członkowie 16 przedsiębiorstw z Chełma zrzeszonych w LKB na kolejnym spotkaniu wybrali nową Radę Przedstawicielstwa w składzie:

Waldemar Skibiński – Przewodniczący

Dariusz Jasiński – Zastępca Przewodniczącego

Kamil Malczewski – Sekretarz

Dnia 10 września 2014 roku członkowie Rady w wyżej wymienionym składzie, złożyli wizytę w Urzędzie Miasta Chełm. Gości podjął Wiceprezydent Józef Górny, w części spotkania uczestniczyła także Pani Teresa Dobrowolska Dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Przewodniczący Waldemar Skibiński i osoby towarzyszące, złożyli na ręce Wiceprezydenta Górnego projekt umowy o współpracy pomiędzy chełmskim przedstawicielstwem LKB, a Miastem Chełm. Inicjatywa integracji chełmskiego środowiska biznesowego oraz chęć współpracy z miastem, została przyjęta przez Józefa Górnego z zadowoleniem.

Wiceprezydent Górny nakreślił główne kierunki polityki rozwoju miasta, w oparciu o środki unijne, a także inne środki zewnętrzne, w tym rządowe. Wskazał też główne regionalne dokumenty źródłowe o charakterze strategicznym, na których należy oprzeć rozwój miasta i jego otoczenia w latach 2014-2020. Są to:

  • Strategia Rozwoju Województwa Lubelskiego i powiązana z nią,

  • Regionalna Strategia Innowacji,

  • Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Lubelskiego,

  • Program Współpracy Transgranicznej Polska, Białoruś Ukraina oraz

  • Strategiczne Inwestycje Terytorialne dla Miasta Chełm.

 

Poinformował o utworzeniu Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego, obejmującego Miasto Chełm, Gminę Chełm i Gminę Kamień, a także o zamiarze utworzenia Chełmskiego Przygranicznego Obszaru Funkcjonalnego obejmującego dawne województwo chełmskie. Nakreślił główne zadania tworzonego przez miasto Centrum Obsługi Inwestora w ramach realizowanego przez Urząd unijnego programu „Inwestuj w Chełmie”. Obie strony wyraziły wolę pilnego uzgodnienia treści umowy o współpracy i rychłego jej podpisania. Miasto Chełm bardzo liczy na współpracę z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Chełmskim Przedstawicielstwie LKB w wielu dziedzinach, w tym przy opracowaniu strategii rozwoju chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego, nowelizacji Strategii Rozwoju Miasta Chełm oraz innych dokumentów strategicznych. Wiceprezydent Górny podkreśla, że integracja chełmskiego środowiska biznesowego i wola współpracy z miastem, służą budowaniu kapitału społecznego „wewnątrz” biznesu, a także na styku biznesu z administracją. To daje ogromną szansę na wspólne sięgnięcie po środki zewnętrzne, szczególnie w obszarze takich celów głównych na lata 2014-2020, jak zrównoważona i innowacyjna gospodarka oraz włączenie społeczne.


 

Od prawej stoją: Dariusz Jasiński – Zastępca Przewodniczącego; Waldemar Skibiński – Przewodniczący, Kamil Malczewski - Sekretarz Przedstawicielstwa Lubelskiego Klubu Biznesu w Chełmie oraz Wiceprezydent Józef Górny.

 

 

Opracowanie:            

 

Waldemar Skibiński   

 

Józef Górny                

 

Użytkownicy Online

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Kalendarz

«  luty 2018  »
powtśrczpisoni
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 
PSL w Chełmie, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting
Znajdź nas na youtube
psl chełm na facebook
Znajdź nas na NK